Ohlasy

Jiří Lábus

herec

Kluci se role režisérů zhostili až neuvěřitelně profesionálně. Připadalo mi, že příběh měli už přesně natočený v hlavě a proto pak s námi jasně věděli jak co a kde natočit. Natáčení bylo naplánováno do posledního detailu. Čím jsem byl velmi překvapený bylo jak dobře to měli kluci časově rozvržené. Natáčení jsou vždy velmi zdlouhavá, ale tady to šlo jako po másle.

Když jsem viděl výsledek byl jsem velmi příjemně překvapený a nadšený.

Hrozně klukům držím palce do dalších projektů. Zlomte vaz.

Gratuluji

Bára Hrzánová

herečka, zpěvačka

Milí mladí přátelé, děkuju, že jste mě obsadili do Vašeho klipu. Přiznávám, že jsem se během natáčení, nebránila dojetí, nechala jsem, ať si se mnou dělá, co chce. Bylo mi velkým potěšením sledovat Vás při práci. Jsem si jista, že táta Jirka, se královsky bavil společně s námi!

Filip Černý

kapela Good Times Only

Nenechte se zmást věkem těchto kluků. Do společného projektu s námi šli s nečekanou vervou. U všeho, co dělají, je vidět důsledná příprava, dodržení konceptu a důraz na úspěšnou realizaci bez kompromisů. Vědí, co chtějí a do své práce vkládají srdce.

Kluci jsou spolehliví, flexibilní a skvěle se s nimi komunikuje. Při práci s nimi je cítit, že chtějí mít věci pod kontrolou a vše dotahují do konce. Kvalita spolupráce byla daleko nad očekávání a všem bych je doporučil.

Za kapelu Good Times Only Filip Černý

Jan Cina

herec, zpěvák

Kluci z T&D mají můj veliký obdiv. Potkali jsme se na projektu Bráním se dojetí a celá jejich příprava a realizace byla pro všechny dost nová a náročná, ale to, co jsem oceňoval a co mě překvapilo, ba i oslnilo, bylo jejich nadšení a preciznost. Některým profesionálům chybí, nebo dokonce zapomenou, že svoje řemeslo dělají proto, aby byl výsledek dobrý. To zde ale nenastalo.

Škoda jen, že nemají více příležitostí, kdy nabrat další zkušenosti.

Lucie Okonová

herečka

Pracovat s Tobiášem a Danem byla jedna radost. Výběr příběhu mě zaujal od prvního přečtení a od začátku jsem se těšila na spolupráci. Vybrali i krásné prostředí, kde jsme strávili dva víkendy. Kluci byli do práce nadšení, což byla také jedna z věcí, která mě ještě víc namotivovala. Měli jasnou představu, za kterou si šli. Užili jsme si během cestování i natáčení spoustu legrace. Šlo o velmi pěknou a zajímavou zkušenost. Ráda jsem se seznámila i ostatníma lidma z týmu, kteří byli moc fajn. Zkrátka – je na co vzpomínat! 🙂

Držím palce! Jen tak dál!

Eva Miláčková

herečka, scénáristka

S velkou radostí jsem zhlédla filmek “Holčička s náhradní hlavou“. Tak svěží a s nadšeným dělaný film jsem již dlouho neviděla. Začátečníci, mladí filmaři, se pustili do zpracování povídky M. Macourka s vervou. Nevadily malé technické nedostatky, jako víc si pohrát se střihem, preciznější práce se zvukem, přidat více filmového vidění v detailech i v celcích... Tvůrci stojí na začátku umělecké dráhy, vzhledem k věku je výsledek obdivuhodný.

Co upoutá okamžitě je tryskající radost z práce, umění vtipu v obraze, nápaditost dialogů. A co oceňuji zvlášť je práce s herci neprofesionály, jejich uvolněnost a výtečné vybrání typů postav. Absolutní humor od začátku do konce, perfektní držení stylu. A smysl pro rytmus (tam pomůže v budoucnu ostřejší střih), a vědomí point jednotlivých scének.

Viděla jsem hodně studentských filmů, FAMO i FAMU, posluchačských i pokusů k přijímacím zkouškám. Dílo Tobiáše Frýdla a Daniela Poláka se k nim může přidat. Film také dodává naději, že nastupuje mladinká generace, velmi talentovaná. A že tradice slavného českého filmu nezanikne, pokud umělecké talenty budou pokračovat jak v uměleckém studiu, tak v kreativních produktech. Těším se už dnes na další tvorbu kumštýřských nadějí, byť dětských, a jména Tobiáš Frýdl a Daniel Polák si budu navždy pamatovat.

Gratuluju

Držím palce, zlomte vaz!

Erika Merjavá

TALENT drama studio, z.s.

Tobiáš byl členem našeho divadelního studia TALENT drama studio, které působí ve Vršovickém divadle Mana, devět let. Naše práce je zaměřená především na autorské divadlo, proto veškeré autorské počiny našich členů jsou mi blízké a ráda se jich účastním a sleduji, kam to děti, mládež, či dospělé dál vede. Práce s klukama - Tobiášem a Danem - byla skvělá, velmi profesionální, připravená, jak po produkční tak umělecké stránce. S nedostatkem financí se poprali velmi kreativně, jednoduše si techniku částečně sestrojili sami.

Mimochodem profesionalitu kluků si chválili i rodiče z TALENTU, jejichž děti ve filmu hrály. Jejich práce inspiruje ostatní děti k vlastní tvorbě, což je velkým přínosem pro všechny zúčastněné a budeme jim všichni moc držet palce v jejich dalších projektech.

Kamil Vavrek

Nadační fond Šance pro talent

Chtěl bych za Nadační fond Šance pro talent mnohokrát poděkovat dvěma nadšeným mladým lidem, Tobiášovi Frýdlovi a Danielu Polákovi, za organizaci a výrobu spotu pro naši kampaň „Darujte korunu.“ Oba se této záležitosti zhostili s neuvěřitelnou profesionalitou. Organizace byla perfektní a klip je opravdu krásný a splňuje naše představy.

Tvůrcům mnohokrát děkujeme a těším se na další spolupráci.